A szezon egyik legmeghatározóbb trendjét vesszük górcső alá. A punk egy többszörösen vitatott stílusvilág, mégis újra és újra visszatér a divatba.
Először is tisztázni kell, hogy mi is a punk. A punk szubkultúra egy zenei mozgalom, ami a 70-es években terjedt el a fiatalok körében. Ideológiái közé tartozik többek között a “csináld magad” gondolkodás, az katonaság ellenzése, az anti-kapitalizmus, az anti-rasszizmus, az állatok védelme és a vegan életmód. Ezek a lázadó gondolatok, abszolút a társadalmi konvenciók ellen vétettek, botrányt keltő öltözködésükkel és kinézetükkel sokkolták az utca emberét és felhívták a figyelmet a punk ideológiára.
Öltöködésükkel a divat követése ellen is felléptek és lázadtak. Legtöbb esetben saját készítésű vagy átalakított ruhákat hordtak. A punk az első anti-divat irányzat.
Hogy lett az anti-divat mégis divatos? A divat körforgás, mint a világon minden más. Sokszor ahhoz, hogy újat érdekeset és frisset alkossunk, egyszerűen csak körül kell néznünk, ki kell mennünk az utcára és máris ott az inspiráció. Az első tervező, aki ehhez az anti-divat irányzathoz nyúlt és divatossá tette, az Vivienne Westwood, akit később a punk királynőjének hívtak és hívnak a mai napig.
Később Jean-Paul Gaultier is csatlakozott a punk őrülethez a divatban.
Ezek a punk divat gyökerei, de térjünk is vissza 2013-ba, ahol újra az anti-divat válik a szezon egyik legerősebb irányzatává. A kedvenc képeim a kifutókról.
Chanel eleganciája lakk verzióban. Őrületes párosítás.
Saint Laurent abszolút a klasszikus utcai punk stílust hozta vissza.
Alexander McQueen. Szóhoz sem jutok. Ilyen egy lélegzetelállítóan nőiesen megálmodott punk lázadó.
Jeremy Scott most a kedvenc tervezőm, természetesen a hozzám legközelebb álló gondolkodásban mutatta meg, szerinte mi is a punk 2013-ban.
Én személy szerint rajongásig örülök ennek a hírnek, mindenfajta lázadásnak örök résztvevőjeként. Általában kevésbé szeretem a telet (gondolom vagyunk így egy páran ezzel), de így, ha mindenféle vad cuccot teljesen legálisan hordhatunk a szezonban, gondolom mindenkinek elviselhetőbb lesz. Temészetesen gondolok azokra is, akik iskolába járnak vagy olyan munkahelyen dolgoznak, ahol nem tudnak a vadságnak és a rebellizmusnak hódolni, azoknak ajánlom, hogy egy-egy szeletét vigyék bele a munkás mindennapokba. Például az örök punk tartan (piros kockás) mintát. Nézzünk egy pár utcáról válogatott összeállítást, hogyan is lehet ezt jól hordani, hogy a velünk szembe jövő nyugdíjas néni ne ájuljon el a kinézetünktől – vagy ájuljon el és így igazi punknak érezhetjük magunkat, csak a 21. században.
én is imádom Jeremy Scott és ezt a stílusirányzatot bár kicsit szolidabban 🙂 köszi a cikket szeretem az írásaidat ^^ várom a következőt