A szőrmesapka úgynevezett kucsma a következő állomás a téli kiegészítőmustrán.
Ez is egy olyan darab, amit az édesanyámon láttam gyerekkoromban, akkor is megfogott már, egy vidraszőr kucsmája volt ugyanis, amit imádtam simogatni.
Lehet, hogy a szörme egyeseknek zavaró lehet, én személy szerint azt gondolom, hogy nincs különbség a szőrme hordása, a bőrtermékek vásárlása és a húsevés között, ez egy személyes vélemény kövezzetek meg nyugodtan. Akinek ez nehéz téma, mindig, mikor szőrmét írok, gondoljon a műszőrmére, hiszen abból is nagyon szépek készülnek manapság, egy kucsma esetén pedig igazán jól tud az is kinézni, kinek, mi tetszik, nekem szőrme és műszőrme is van egyaránt, egyiket sem szeretem jobban a másiknál.
Az oroszos elegancia megtestesítője a szőrmekucsma divatja a 80-as 90-es évekre tehető, természetesen ősi múltra tekint vissza, de a kortárs divattörténetben akkor került elő újra.
Mikor az első szőrmesapkát (kucsmát) felpróbáltam emlékszem, őrült nagynak éreztem a fejem, hiszen ezek a sapkák nem kis darabok, szokni kell a szemünknek, ez ne rettentsen el a viselésüktől. Aki nincs hozzászokva kicsit várjunk és nézegessük hosszabban, hiszen, ha megszokjuk a szőrme vastagságát, vélményem szerint nehéz lesz letenni. Praktikuma, mind kinézete tökéletes téli viseletet biztosít, a sapka viselete (bármilyen is) nagyon fontos a téli időszakban, mind a fejbőr védelmét szolgálja, de a hőleadásunkat is szabályozni tudunk Cári eleganciája pedig sok stílussal összekeverhető, ebben van maga az egyediség, amit létre tudunk hozni.
Egyet viszont le kell szögeznünk. Ahhoz, hogy elkerüljük a “jeti” érzést, határt kell szabnunk a szőrmék viseletének. Ha sapkának egy szőrmekucsmát választunk, akkor véleményem szerint mellőzzük az outfitünk többi részében a szőrme használatát és a szőrmekabáttal sem ajánlom a párosítását. Pont attól néz ki a szőrme jól, hogy egy-egy helyen van az öltözékünkben, itt sem a mennyiség a lényeg. Viszont ezen felül hordhajuk bőrdzsekivel, párkával, akár szteppelt, pufidzsekivel és szép karcsúsított gyapjúkabáttal is, ezekkel az opciókkal mind működőképes.
Elég is a szóból, hagyjuk, hogy a képek inspiráljanak bennünket!
Mindenkinek csodás hétvégét!
Lilla
Kedves Briu,
Ne szomorodj el, inkább nézz utána, hogy azok az állatok, melyeket emberi fogyasztásra “termelnek” ugyanilyen szörnyű kínhalállal és sok más egyéb kínok között, borzalmas körülnények közül kerülnek az asztalra. Én egy jó ideig voltam vegetáriánus, mert utánanéztem ezeknek a dolgoknak. Sajnos és tényleg megszakad a szívem, de kínzás és kínzás között nincs különbség.
Azt kell, hogy mondjam, hogy ez is, maga a divat és az élelmiszer is üzlet, tehetünk ellene, de a választást meghagyom mindenkinek.
Köszönöm a véleményedet.
Szép estét,
Lilla
Sajnos Lilla nincs igazad nagyon nagy különbség van a húsevés és bőrtermékek viselése (pl. cipő, aminek a nagy része, húsipari “melléktermék”-ből készül) és szőrme viselése között.
Évente 100 millió prémes állatot kínoznak prémfarmokon és ölnek meg koncentrációs-tábori körülmények között vagy szörnyű kínhalállal csapdákban csak a divat kedvéért.
Mibe kerül egy szőrmekabát?
150 csincsilla, 12 kutya, 400 mókus, 20 vidra életébe . . . szóval elég nagy a különbség a műszőrme és a szőrme között . . . kár, hogy te nem érzed :((((